Atrakcje turystyczne przy granicy polsko-niemieckiej

06 lipca 2017

Polska to piękny kraj, który przyciąga wielu turystów, również z zagranicy. Często wybieranym miejscem, zwłaszcza przez gości z Niemiec, jest Świnoujście. Znajduje się tu przede wszystkim przejście graniczne Świnoujście – Ahlbeck, a także mnóstwo atrakcji dostępnych o każdej porze roku.

Co warto zobaczyć w Świnoujściu?

Co warto polecić, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu w Świnoujściu? Oto kilka polecanych atrakcji:

  • Promenada

Promenada i jej przedłużenie w postaci ulicy Uzdrowiskowej, to doskonałe miejsce wypoczynku dla miejscowych, przyjezdnych lub kuracjuszy korzystających z tutejszych sanatoriów. To idealne miejsce na spacer, gdyż daje możliwość podziwiania najważniejszych punktów miasta Świnoujście. Oprócz tego, często odbywają się tu minikoncerty, jest tu pływalnia, fontanny, muszla koncertowa oraz sieć sklepów z pamiątkami.

  • Plaża miejska

To piękna, zadbana szeroka plaża piaszczysta z deptakiem, różnymi alejkami oraz bogato rozwiniętymi usługami gastronomicznymi. Idealne miejsce na spacery, leżakowanie, pływanie i po prostu błogi relaks.

  • Latarnia morska

Wejście na szczyt latarni może nastręczać pewnych problemów osobom, które są przyzwyczajone do jeżdżenia windą, lecz wysiłek ten zdecydowanie się opłaca. Widok z samego szczytu zapiera dech w piersiach. To idealne miejsce na wycieczkę z rodziną.

  • Podziemne miasto Wolin

Kompleks ten znajduje się w lesie między stacją kolejową Świnoujście – Przytór, a plażą. Podziemne miasto składa się z sieci korytarzy i wielu pomieszczeń, kryjąc w sobie wyjątkową historię. Wycieczki organizowane są tu z grupą i przewodnikiem, który po kolei opowiada historię tego niesamowitego miejsca. To atrakcja dla każdego miłośnika tematu wojny oraz lubiących odkrywać mroczne zakamarki.

 

Nocleg blisko granicy polsko – niemieckiej

Znalezienie różnych atrakcji blisko granicy to jedno, ale potrzeby jest też nocleg. Hotel Cis w Świnoujściu to idealny nocleg blisko granicy polsko–niemieckiej. Jest niewielki, dzięki czemu jest jeszcze bardziej przytulny. Hotel zlokalizowany jest w uzdrowiskowej części Świnoujścia, a więc w wyjątkowo malowniczej okolicy.

Promotions

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube