Co oferuje nam Świnoujście?

19 grudnia 2016
Świnoujście

Co oferuje nam Świnoujście?

Świnoujście to jedno z miast położonych na północno-zachodnim krańcu Polski. Miasto o charakterze uzdrowiskowym, które urzeka swoją atrakcyjnością. Przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą poznać jego wyjątkowość. Wyjątkowość, która przejawia się nietypowym położeniem – Świnoujście rozciąga się bowiem na trzech dużych wyspach (Uznam, Wolin, Karsibór) oraz 44 mniejszych wysepkach.

Świnoujście jest miastem urokliwym. Miastem o ciekawej historii. Jak wskazują znaleziska archeologiczne, pierwsze osady na tych terenach pojawiły się ponad 5 tys. lat temu. Natomiast prawa miejskie uzyskało w 1765 roku z rąk Fryderyka Wielkiego – elektora brandenburskiego i księcia pruskiego z dynastii Hohenzollernów.

Ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Świnoujściu i okolicach

Warto wybrać się do Świnoujścia, by poznać ciekawe miejsca i doświadczyć atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest plaża rozciągająca się na przestrzeni 10 kilometrów, która każdego roku poszerza się z powodu cofania się morza. Poza zażywaniem kąpieli słonecznych i morskich, turyści mogą korzystać z plażowej infrastruktury, przejść się nadmorską promenadą oraz spędzić wolny czas na rejsach statkami.

To także miasto atrakcyjne pod względem wydarzeń kulturalnych. Imprezy w Świnoujściu odbywają się nie tylko latem, ale przez cały rok. Warto udać się także do Miejskiego Domu Kultury, w którym organizowane są wystawy i przedstawienia teatralne. Nie sposób pominąć także amfiteatru czy muszli koncertowej. Warto także udać się do lokalnej galerii sztuki.

Zabytki i muzea w Świnoujściu

Urzekną Cię także wyjątkowe zabytki w Świnoujściu. Wśród nich warto wymienić m.in. zespół fortów twierdzy Świnoujście, Park Zdrojowy oraz muzea, m.in.: Rybołówstwa Morskiego, Obrony Wybrzeża.

Promotions

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube